Metodické akce – jaro 2021

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy si Vás dovoluje pozvat na jarní metodické semináře zaměřené na e-learning. Semináře se uskuteční formou ONLINE webináře.

 

 Tvorba multimediální knihy

Termín: středa 31. 3. od 14:00 do 15:30 hod., konferenční místnost: připojit se zde

Přednášející: Pavel Hanousek

Publikační systém ePubli poskytuje unikátní automatizované publikování elektronických knih s vysokým stupněm zabezpečení proti redistribuci. Díky mKnihovně budou moci pedagogové snadno vytvářet a publikovat knihy v atraktivnějším formátu. Studium bude pro studenty a zaměstnance závabnější a budou dosahovat lepších výsledků. Multimediální knihy lze číst na všech nejrozšířenějších platformách a zařízeních. Jak na tabletech Apple s iOS i Androidem, tak v počítačích s Windows i macOS.

Jak vypadá mKniha a jaké jsou její klíčové přednosti? Více naleznete zde.

Přihlašování: Vzdělávací portál

Autorské právo a e-learning 

Termín: úterý 4. 5. 2021 v 14:00 – 15:30 hod., konferenční místnost: připojit se zde

Přednášející: JUDr. Veronika Křesťanová, Dr.

Autorské právo – základní otázky – užití oprávněné – smlouvy – zákonné licence – užití cizích děl při vlastní přednášce či jiné výucevyužití vlastní přednášky jinými – kolektivní správa práv ve vztahu k výuce – prezenční x distanční výuka – neoprávněné užití – legislativajudikatura – diskuse nad aktuálními problémy.

Přihlašování: Vzdělávací portál

 Jak oživit online kurz II. 

Termín: úterý 18. 5. 2021 v 14:00 – 15:30 hod., konferenční místnost: připojit se zde

Přednášející: PhDr. Braňo Frk, Ph.D.

Online přednáška resp. webinář bude věnován didaktickým i technologickým možnostem jak udělat online vzdělávání atraktivnější a efektivnější. Dozvíte se jak kombinovat synchrónní a asynchrónní formy online vzdělávaní, jak zapojit online sociálni učení, jaké aplikace jsou k dispozici a jak to všechno zakomponovat do stávajících online kurzů. Na webináři bude také prostor ptát se a řešit konkretní situace a problémy z vaší online vzdělávací praxe.

Přihlašování: Vzdělávací portál

 Zajištění kvality otevřených vzdělávacích zdrojů pro vysokoškolské vzdělávání

Termín: čtvrtek 10. 6. 2021 v 14:00 – 16:00 hod., konferenční místnost: připojit se zde

Přednášející: Mgr. Eduard Petiška, Ph.D. 

Chcete se dozvědět více o otevřených zdrojích, které zejména po covidové pandemii přináší revoluci do světa digitálních technologií a studijních materiálů; o tom jak je využívat, rozpoznávat jejich kvalitu, popř. je rovnou vytvářet? Jaké jsou nejlepší otevřené učebnice na světě a kde je najdete? Proč se o Wikipedii zajímají i tajné služby a editují ji roboti? V rámci workshopu budou představeny a shrnuty hlavní metodické poznatky týkající se výzkumného projektu zaměřeného na otevřené vzdělávací zdroje. Po prezentaci a diskuzi si účastníci budou moci vyzkoušet také tvorbu vlastních OER (např. v rámci metodického portálu).

Přihlašování: vzdělávací portál

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.